Ασημένιο μετάλλιο για τη Σερραία Ελπίδα Γαρυφαλλίδη στο «Top Ten Bulgaria European Cup»

Τη 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο στο κατέκτησε η Σερραία αθλήτρια Ελπίδα Γαρυφαλλίδη στο άθλημα του Kick Box στην κατηγορία Low Kick – 52 kg στο «Top Ten Bulgaria European Cup» που διεξήχθη στη Φιλιππούπολη της Βουλγαρίας. Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν από τις 18 έως τις 21 Απρίλιου 2024.

Η 15χρονη Ελπίδα Γαρυφαλλίδη του συλλόγου «Τιτάνες Μαχητές» (Titans Fighters Kaltakis), νίκησε την Ιβάνα Γκεοργίεβα του συλλόγου «Σπάρτακ». Την πρώτη κατέλαβε η Σέρβα Μάσσα Νταμγιάνοβιτς του συλλόγου Wako Serbia.

Η Ελπίδα Γαρυφαλλίδη φοιτά στην Ά Λυκείου και τα πάει παραλλήλως και πολύ καλά στη σχολική της επίδοση, καθώς είναι μαθήτρια του 19,4. Ασχολείται με το άθλημα του Kick Box από την ηλικία των 8 ετών.